Xbox, E3’te yapmış olduğu yeni etkinlik ile Xbox One X’i tanıttı. Son derece pahalı kelimesini önceden demeliyim ki yazı sonunda “Bu ne beğğ” demeyin.

Dün tam olarak gece saatlerinde başlayan E3 ile ilk baş sahne alan Xbox, açıkçası gösteriye damga vurdu. Aynı zamanda yeni oyunu olan Forza ile de yoğun ilgiyi üzerlerine çekmeleri dışında Xbox One X’ i ilk başta bir tanıtarak geçtiler. Şunu da demek lazım ki “Hadi bir teaser verip geçelim, fiyatı en son diyelim de moralleri bozulmasın.” demiş olacaklardı ki fiyat en sonlara doğru verildi.

İçerisinde 6 teraflop’ luk grafik gücü bulunduran Xbox One X, Playstation 4 Pro’da 4.2 teraflop olan grafik gücüne meydan okuyor. Aynı zamanda oyun sırasında 4K Render alabilen bir Xbox görüyoruz! Hem de bu özelliği yeni gelen süper süper Minecraft 4K ile kullanabilirsiniz! (Tanıtırken üç aşağı beş yukarı böyle dediler.)

İçerisinde de 2.3GHz 8 çekirdeklik AMD işlemci bulunduruyor. RAM olarak 12 GB’lık GDDR5 RAM tercih edilmiş. Depolama alanı ise 1 TB.

Son olarak fiyatına da gelirsek ürün tam olarak 499 Dolar

Çok ucuz değil mi? Yani hemen gidip alası geliyor insanın. Türkiye’ki fiyatın da maksimum 2500 TL olacağı da söyleniyor.