Günümüzde web tasarım çoğu marka için önemli bir hal almaya başlıyor. Öyle ki önceleri “Biz de gelenek dışardandır. İnternetle işimiz olmaz.” diyen firmalar bile bu konuda adımlar atıyor bir site açıyorlar. Bu asla beklenmeyen bir olay değil ancak olayın önemi artarken dikkat edilenler aynı seviyede ilerlemiyorlar.

Altyapı

Altyapı ile başlayan bir sorundan çökenleri hesaba katmak bile listeyi uzatır öyle ki. Eğer özel bir script kullanmayacaksanız mutlaka WordPress’i bu konuda tercih etmelisiniz. Kolayca tema entegre özelliği ve kolay ayarları ile işinize çok çok yarayacak olan bu altyapı, webmaster’ların da sevgisini taşıdığı için Seo işleri veya türevlerini daha kolay yaptırabilirsiniz.

Google

Google

Siteyi Google tarafından onaylatmanız siteyi ona tanıtmanız demektir ve bir insan gibi Google’da tanıdığı birini tanımadığından kayıracaktır. O yüzden sitenizi Google Bey ile tanıştırmalısınız.

Backlink

Siteyi bir ülke olarak ele alalım ve düşünelim. Eğer ülkemiz asla başka bir yere varlığını göstermezse o ülkenin varlığının bir süre sonra anlamı kalmaz. Öyle ki siz de sitenizi bazı yerlerde göstermelisiniz ki sitenizin var olduğu belli olsun. Eğer backlink’lerinizi öğrenmek isterseniz aşağıdaki kodu deneyin

“siteadi.com” -site:siteadi.com”

art-wall-brush-painting

Responsive

Bir sayfa genel kavramda üç yerde görüntülenebilir:

  • Bilgisayar
  • Telefon
  • Tablet

Eğer hepsi için ayrı ayrı site yaparsanız o site size yük olur ve sunucunuz bir süre sonra yavaşlamaya da başlar. Çünkü her siteyi ve aktif çalışan uzunca bir “js” dosyası barındıracaktır. O yüzden daha çok “css” tabanlı olmak üzere Responsive site kullanmaya özen gösterin. En azından kendiniz için…

POS

Eğer sitenizde bir satış gerçekleşecekse insanların para havalesi ile uğraşacağını düşünmeyin. Bir POS siteniz için adeta bir ihtiyaç olacak ve bunun için gerekli işlemleri yapmanız gerekiyor. Yoksa satışlarınızda belli bir azlık göreceksiniz; aksinde ise yüksek bir aktiflik.

Eğer siz de bir WordPress hizmeti almak isterseniz bana aşağıdaki forumdan ulaşabilirsiniz.

[contact-form-7 id=”11″ title=”İletişim formu 1″]