Bir kasabanın bir sis ile nasıl darmadağın olabileceğini gösteren bir dizi olan The Mist, şuanda Pilot bölümü ile birlikte 4 bölümden oluşuyor. Ben de bu 4 bölüm üzerinden spoiler vermeden bir değerlendirme yapmaya çalışacağım.

The Mist  – Başlangıç

Başlangıçta bilincini kaybetmiş bir asker, Bryan Hunt, karşımıza çıkıyor ve sise tanık oluyor. Burada sisten yoğun bir şekilde etkilenen Bryan ilerleyen dakikalarda gördüğü manzara ile birlikte hızla koşarak kayboluyor ve Gus Birney’in oynadığı Alex Cunningham karakterinden bir kesit ve ailesinin anlaşmazlığını görüyoruz. Yine Alex’in eşcinsel arkadaşı olan Adrian Garff da Alex’e verdiği destek ile karşımıza çıkıyor.

Neden ” The Mist ” ?

Şimdi geleceğiz dizinin adına kadar o kadar sis sis, ne alaka bu sis? Dizideki sis normal bir sisten ziyade içindeki kişileri öldüren ve pek de geçici olmayan bir sis. Yoğun miktarda güvenin insanlara yaşattığı acı dolu anlardan oluşan sis sahneleri dizide yerini alıyor. İnsanların kaçmak için bir arada hareket ettiğini ve takım olamayan insanların delirdiğine şahit oluyoruz.

Özellikle şuana kadar hiç tanınmamış diyebileceğimiz Gus Birney’in yükselişi olabilecek bir dizi. Ancak IMDb bu konuda aynı fikirde değil; zira puanı gayet düşük. Burada da çoğu kişite göre dizinin yavaş ilerlemesi büyük bir etken. Hızlı ilerleyen dizileri sevenlerdenseniz bu konuda belki sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bense bu konuda bir şikayetim olduğunu söyleyemem.