Twitch yayıncılarının en sevdiği oyunlardan birisi olan PUBG bir başarıya daha imza attı. Oyun en son Steam’in son kalesi Dota 2’yi geride bırakmıştı.

 

Playerunkown’ın da doğrulamasıyla birlikte oyun şuana kadar PC’de 10 MİLYON kişiye ulaştı. Daha sadece erken erişim oyunu olmasına rağmen bu kadar ileri gitmeyi başarmaları gerçekten muhteşem denilebilir. Burada elbette Twitch’in öneminin gayet büyük olduğu gerçek. Aynı zamanda H1Z1’den mutsuz olan kitlenin çoğunluğu insanları PUBG oynamaya itti. Zaten benzer bir oyunu gerçekten isteyen kitle oyunu direkt aldılar. Sonrasında da oyuncuların yaptığı yayınlar ve “En azından H1Z1’den iyidir.” tarzında yorumlar ile oyun ilerleme kaydetti. Gamescom’da yapılan turnuvanın da etkisi elbette unutulmamalı. Sadece normal anlatımın 100 Bin izlendiği turnuvada yayıncılar yüksek izlenmelere ulaştı. Aynı zamanda oradaki 88 yayıncının da yüksek sayıdaki kitleler tarafından izlendiğini gördük. Öyle ki Gamescom öncesi 8 Milyona ulaşan oyun kısa sürede 2 Milyon daha sattı.

PUBG

PUBG En Büyük Kozu!

Asla unutulmamalı ki H1Z1 oynayan kitlenin de yoğun olarak dikkatini çeken şey FPP modu yani First Person özelliği oldu. Kullanıcıların backstab olmadan daha güzel bir deneyim elde ettiği bu mod oyuncular tarafından çok beğenildi. Bu özellik gerçekten onlar için bir koz haline geldi.

Daha Yüksek Sayıya Ulaşır Mı?

Burada kişisel yorum yapacak olursam ileride gelecek olan turnuvalar insanların oyuna ilgisini arttıracak. Oyuna gerçekten büyük bir ilgi göreceğiz. Daha erken erişim olduğunu da düşünürsek gelen güncellemeler insanların eksik gördüğü yönleri tamamlayarak onları “İşte şimdi alınır.” demeye itebilir. Ancak oyun aynı Pokemon Go’da olduğu gibi biranda büyük kitlelerin ilgisini çekmemeye başlarsa satış miktarında beklenene göre bir düşüş olacaktır.