Şuana kadar PC üzerinde 1 Milyonu aşkın aktif kullanıcı ve gerçekten rekor kıran bir satış rakamı ile karşımıza çıkan PUBG, gitgide diğer platformların da hakimi olmak istiyor. Öyle ki sıradaki hedefleri büyük konsollarda yer almak ve oralardaki kullanıcılara seslenmek olacak.

PUBG PS4

Özellikle bir süre sonra XBOX’a çıkacağı neredeyse kesin olan Playerunknown’s Battlegrounds, Sony ile de bu konuda görüşmeleri olduğunu doğruladı. Oyun, XBOX One için 2018 öncesinde çıkacak gibi gözükürken Sony için ise planlar ilginçti. PUBG ekibi oyunun öncelikle Microsoft ekibine, yani XBOX’a verileceğini ve sonrasında Sony’e çıkartılacağını belirtti.

Oyunun bu kadar aktif kullanıcısı olmasa Sony direkt bunları uğurlardı gibi geliyor ama 🙂 O kadar kullanıcıyı kaybetmek istememişler demek ki.

PUBG, sadece PS4’e mi çıkacak?

Verilen bilgilere bakıldığında Sony’nin sadece PS4 ile anıldığını görüyoruz. Herhangi bir PS3 veya diğer konsolların lafı geçmemekte. Yani, şuan için PS4 dışı bir konsola çıkması söz konusu değil. Ancak ilerleyen günlerde bir değişiklik olur mu bilemiyorum.

Onu Bunu Geç de Kaç Para?

Açıkçası en kilit yerlerden birisi de bu. Oyuna henüz bir fiyat verilmesi imkansız olsa da her iki platforma da 70TL’den çıkmayacağını tahmin etmek zor değil. (Olursa harika olur, güzel olur, muhteşem olur değil mi?) O yüzden oyunu almayı düşünüyorsanız şimdiden cüzdanlarınızı hazırlamanızı öneriyorum.