Gamescom’un bu seneki önemli etkinliklerinden olan PUBG Invitational yarın tamamlanıyor. Önceki iki gün “Duo” ve üç gün önce de “Solo” ile bugüne gelen turnuva yarın Squad maç ile sona erecek! Milli Takımımız olarak tanıtılan Team Bosphorus ilk kez dörtlü olarak arenaya çıkacak.

 

Takım, “Solo”da biraz kötü bir izlenim vererek izleyenleri üzse de ikinci gün izleyenleri mutlu eden bir takım görmüştük ki Mithrain&Wtcnn ikilisi turnuvadan 3. (aslında 2.) olarak ayrılmıştı. Dün ise maalesef şanssız bir takım gördük ki Necati Akçay, sayılmayan 4.’lüğü ve maalesef Mirliva ile şanssız bir şekilde elenmelerinin ardından üzüntüsünü gizleyememişti. Aynı şekilde Mithrain&Wtcnn ikilisi de tuş sorunu sebebiyle oyunun son turunda kaybettiler. Ancak umarım ki bugün böyle bir şey olmayacak.

PUBG Invitational’da Son Güne Kadar Neler Gördük?

Hem söylendiği hem de görüldüğü üzere gayet dostça bir ortam oluşmuş durumda turnuvada. Özellikle ilk gün chat ile başlayan “Lex” adlı oyuncuya küfürler, ertesi gün Lex’in Türkler ile tanışması ve Team Bosphorus ile arkadaşlığının başlamasının temeli oldu. Öyle ki global chat üzerinde özellikle dün Lex <3 Turkey yazıları sıkça görüldü.

PUBG Invitational

Chat demişken de maalesef sohbet alanı üzerinde sık sık argo, küfüre rastlanıldı ki ilk günün sonunda oyuncular “Lütfen küfür etmeyin. Ülkemizi kötü yansıtmayın.” diye açıklama yapmak zorunda kaldılar. Gerçekten de gitgide düzelen bir sohbet de gördük.

Kural adı altında alttan alttan yapılanlar ve şanssızlıkların çoğunun takımımızı bulması da ayrı bir olaydı. İlk gün sessiz PUBG’ye katılan bir Mithrain gördük. (Yine de Break’i güzel avladı 😀 ) Ardından ise ikinci gün toplam yaşam süresi ile öne geçerek 2. olan Mito&Wtcnn ikilisi, burada sadece üçüncü maça bakıldığı kuralıyla üçüncü sıraya geriledi. Anlatılanlara göre 2. olan takım kendilerine gelerek “Biz sıramızı size verelim.” diye karşılık verdi ve gülüşmeler oldu. Sonrasında ise ilk maçın aksine biranda değişiklik yapılarak takım sırası serbestliği kalktı ve M&W 18. sıraya yerleşti. Sonrasında ise takımın gerilediğini gördük.

PUBG Invitational

4. Oldular, 40. Yazıldılar!

Zeonnn ve Mirliva ikilisinde maç başında Mirliva ölerek elendi. Ancak Zeonnn ise maç sonuna kadar oyuna devam ederek dördüncü olmayı başardı. Maç bittiğinde ise takım 4. değil 40. sıradaydı ve maç sonrasında durum düzeltilmedi.

Bir başka olay ise turnuvada Mito’nun Wtcnn’i kaldıramaması oldu. Çalışmayan tuş sebebiyle bunu başaramayan Mito, ekip arkadaşı ile aynı anda oyundan elendi.

PUBG Invitational, Yarın?

Yarın için kesin bir şey elbette diyemeyiz ancak şuana kadar çok heyecanlı bir atmosfer yaşattılar. Twitch üzerinde sürekli bir yayıncıdan başkasına geçecenler veya hepsini aynı anda  izleyenleri gördük. Global chat üzerinde maalesef küfürler olsa da Team Bosphorus‘u ya da en azından Türkler’i bilmeyen kalmadı. ( 😀 ) Bir kere de olsa yaşanan birincilik ve her maç devam eden o heyecan güzel bir duyguydu. Yarın ise bunu en kötü ilk üç ile sonlandırmak elbette herkesi mutlu edecektir. Yine de Uefa Maçı öncesi Fatih Terim’in dediği gibi:

Ama bugün sonuç ne olursa olsun, kaybetsek bile siz benim gönlümde her zaman şampiyonsunuz! Ve öyle kalacaksınız! 

Wallpaper Versiyon 1 Wallpaper Versiyon 2