Milli takımımız olarak tanıtılan Team Bosphorus’un da bulunduğu turnuva sona erdi. PUBG Invitational son günün kazananı LG ekibi olurken takımımız maalesef ilk 10’a giremedi. Ancak yine de bizleri heyecana boğmayı başardılar. Türkler’in turnuvadaki biricik dostu Lex’in takımı ise 9. olarak bitirdi.

Turnuva, her zamanki gibi bir sorun ile başladı ve Mirliva’nın bilgisayarı bir süre çalışmadı. Ardından ise ilk maça girildi. Açıkçası taktik genel anlamda başarılı olsa da “loot” az olunca takım biraz daha dar bir alana sıkışmak zorunda kaldı. Birkaç kere hariç kalan circle’larda ekip maalesef alanın dışında yakalandı ve genel olarak da circle’a doğru koşarken oyundan elendiler. Öyle ki elendiği kişilerden birisi de turnuvanın birincisi LG’den olunca kendilerine başarısız dememiz çok mümkün değil ancak şanssız oldukları bir gerçek. Bir yandan da turnuvada 4. olan Scoom’un da loot’u şu şekildeydi:

İkinci turda da özellikle araç bulamamaları takımı çok etkilerken maalesef hem o hem de gazın üstesinden gelemediler ve 13. oldular. Ondan sonraki turda ise biraz daha taktikleri değiştiren takım birincilik olmasa bile ilk 4’e girmek için oynadı ve Tokiler’den sonra Üniversite kısmında da gezindiler. İki maça göre daha iyi bir performans gördük burada. Özellikle araç bulunmasıyla bu sefer biraz avantaj elde ettiler. Ancak yine de birandan sonra arabanın da işe yaramadığını gördük ve Necati Akçay yere yatarak kısa süreliğine kurtulsa da diğer üçlümüz neredeyse aynı anda oyundan elendiler. Zeonnn ise arabaya binmeye kalktığı gibi vurularak oyundan elendi. Ekip yine üçüncü olarak oyundan ayrıldı. Madde madde yazmak gerekirse:

  1. oyun 6. olduk
  2. oyun 13. olduk
  3. oyun 13. olduk ve turnuvayı kapattık.

PUBG Invitational Sona Erdi

Her ne olursa olsun heyecanlı geçen şu son dört gün; hakkımızı tam olarak alamadığımız üç gün geride kaldı. Elbette her şeye rağmen morali olabildiğince yüksek tutmaya çalışan ekip PUBG Invitational bitişi ile tüm izleyicilere teşekkür ederek kendileri için Gamescom’daki bitişi verdiler. Mithrain

Mirliva Wtcnn

Zeonnn

Turnuva sonrası daha ne kadar bir araya gelen bir ekip göreceğiz bilinmez.  Ancak gayet iyi anlaşan, hırslı ve galibiyet için oynadığını belli eden bir takım ile bu sene için noktayı koyduk. Teşekkürler Team Bosphorus!

PUBG Invitational WTCNN

PUBG Invitational Mithrain-WtcnnPUBG Invitational Mirliva-Zeonnn