Türkiye’den de temsilcilerimizin bulunduğu PUBG Gamescom turnuvalarında ilk gün sona erdi. Üç maçlık seride herkesin tek olduğu bir oyun oynandı. Kazananın derece, kill yerine puanlama ile seçildiği turnuvada kazanan Evermore oldu.

pubg turnuva mithrain PUBG Twitch sayası üzerinde yayınlanan turnuva saat 17.20’de ekranlara verilmeye başlandı. Oyunculara Twitch yayını üzerinden oyunu vermek serbestken turnuva süresince chat’e bakmak elbette yasaktı. Oyuncular maç tamamen başlayana kadar izleyicileri ile muhabbetler gerçekleştirdi. Öyle ki Türk katılımcılardan Mithrain yayın açtıktan sonra 20Bin izleyiciye ulaştı. (Gerçekten inanılmaz!) Ancak ilk maçta çok şanssız bir yerde başlayarak oyuna erken veda etmesiyle izleyicilerin bir bölümünün bir başka yayıncı Wtcn’in (Ferit Karakaya) sayfasına gittiği görüldü. Genel olarak da maç boyu buna benzer geçti diyebiliriz. Bir taraf ölünce kim canlı ise onun sayfasında toplanıldı.

Turnuvada Kimler Vardı?

Türkiye’den dört kişi turnuvaya katıldı:

  • Mithrain
  • Wtcn
  • Zeonnn
  • Mirliva

Genel olarak baktığımızda turnuvada ekipten en çok öne çıkan isim Wtcn olurken genelde bakıldığında 16. oldu.

Şanssızlık Almanya’da da Mito’yu Buldu

Maçlarda sona gelirken üçüncü maç başlamadan 60 saniye önce oyunda Mithrain’in oyun sesi gitti. Bir kesim bunun O’nun Windows 10’u ilk defa kullanmasından dolayı kendisinin yaptığını söylese de bir kesim bunun bazı oyuncularda da yaşandığını söyledi. Öyle ki ara sıra sesin de sadece yayıncılara gelmesiyle sorunun genel olarak turnuva ile ilgili olması neredeyse kesin. Buna rağmen o maçta kendisinin BreaK’i öldürerek maçı bitirdiğini de belirtmek istiyorum 🙂

Mirliva Yayın Açamadı

Team Bosphorus’ta yer alan Mirliva maalesef yayın açamadı. Kendisi telefonuna gelecek şifreyi alamadığı için maç sırasında bir yayın ile izleyicilerin karşısına çıkamadı.

PUBG Üç Maçın Galipleri

BreaK
EVERMORE
YoonRoot

Bugün Neler Olacak?

Bugün PUBG Invitational DUO Turnuvası Twitch üzerinden yayınlanacak. Yine saat 17.00 veya 17.20 gibi ekranlarda olacak. Başarılar Team Bosphorus!