Kısa bir süre önce biten PUBG Invitational turnuvasına damga vuran birçok olay olmuştu. Ancak Mithrain, Wtcnn, Zeonnn ve Mirliva’nın yer aldığı Team Bosphorus’un elde ettiği ikinciliğin sayılmaması çokça gündeme gelmişti. Özellikle burada lifetime için son maça bakılması bir kuraldan ziyade bilerek yapılmış gibi değerlendirilmişti.

Bunun ardından da şans eseri (?) takımın başına gelen olayların devamıyla tepkiler çoğalmıştı. Görünen o ki PUBG yetkilileri de kendilerini bu olay hakkında bir açıklama yapmak zorunda hissettiler. Açıklamaya göre olan şey bilerek yapılan bir olay değil, bir bug. Yapılan liderlik tablosu turnuva için özel olarak yapılan ayarları içermiyordu. Haliyle de lifetime için genel süreyi kontrol etti. Ancak ekibin koyduğu kurallarda son maça bakılacağı belirtilmiş durumdaydı. Aynı şekilde maç sonrası Wtcnn de böyle bir olayın yaşandığını kendisi söylemişti.

Team Bosphorus Açıklaması

PUBG Ekibi’nin Koyduğu Kural Ne Kadar Mantıklı?

Burada biraz daha kişisel bir yazı yazmam gerekirse kuralın çok da mantıklı olmadığı aşikar. Sonuçta turnuva üç maçtan oluşuyor ve tüm puanlar üç maça göre belirleniyor. Ancak sonuncusu için sadece son maçı önemsiyorsunuz. Bunun mantıklı bir açıklaması var mıdır? Varsa nedir? Gerçekten cevap vermesi zor sorular.