Web tarayıcılar içinde özellikle Türkiye’de kullanıcının güvenini kazanmayı başaran uygulama Opera, yeni bir güncelleme ile kullanıcılara “Beni tercih etmeyin de ne yapın ya!” dercesine bir hareket ile sahalarda adından söz ettirmeye devam etti.

Gelen güncelleme ile artık kullanıcılar, Messenger ve WhatsApp uygulamalarına kenarda bulunan “bar” üzerinden ulaşabilecekler. Söz ederken çok kullanışlı geliyor mu bilemiyorum ancak gayet kullanışlı olduğunu anlayacağınızı düşünüyorum. Vivaldi tarayıcı kullananların da alışık olduğu not sekmesini bu uygulama üzerinde “üst sekme” gibi yani normal, halihazırda açık, sekmeden bağımsız olarak çalıştıran Opera’nın son sürümü, özellikle çalışma anında hiç sekme değişmeden ya da sekmenin boyutu küçülmeden yapmanızı sağlayarak sizi kurtarıyor. Şahsen bu özelliği fazlasıyla beğendim.

Fotoğrafta da gördüğünüz üzere anlık bir sekme şeklinde açılan whatsapp ekranında hemen mesajınızı yazarak normal siteye geri tıklayabiliyor ve işinize tam gaz devam edebiliyorsunuz. Güncelleme veya direkt olarak tarayıcıyı indirmek için:

Opera İndir