Son dönemin popüler dizilerinden olan Mr. Robot, şuana kadar iki sezon olarak karşımıza çıktı. Üstelik üçüncü sezon da yakında başlayacak. Ancak siz hala “Bu dizi izlenir mi?” diyorsanız, küçük bir değerlendirelim 🙂

Mr. Robot

Bilgisayar Sevenler Dizisi (Mi?)

Dizi ilk çıktığında başkaları tarafından bir hacker (heçkır) dizisi olarak tanıtılmıştı. Ancak bu tanıtım diziden ziyade sadece kahramanımızın kişiliğini simgeliyor. Aynı zamanda da belirli bir çevresinin… Onun dışında dizi için tamamen psikoloji üzerine giden bir dizi, yani dram dizisi diyebiliriz.

Genel Olarak Mr. Robot

Diziye genellemesine bir bakış atarsak başlangıcında çok yüzeysel bir dizi. Her şey daha basit ve normal bir şekilde anlatılıyor. Ancak zamanla işlerin karıştığını ve insanları tahmin yapmaya ittiğini görüyoruz. Bu konuda gerçekten bir harikalar. Karakter olarak ise kahramanımız asosyal ve birazcık deli birisi. Vaktinin çoğunu psikoloğu ile beraber geçirmekte. Dizi sırasında birçok “Bu da neydi?” olayına şahit olacaksınız.  Aynı zamanda da bazı spoiler olayları için de bunları söyleyeceksiniz. Öyle ki geçen sezon trailer üzerinde verilen bir İstanbul, Türkiye merkezli numarayı aradığınızda birisi size bir şey söylüyor ve telefonu kapatıyordu. Yani verilen numara bir numara değil, yakalanılması istenilen bir detaydı.

Biraz da Spoiler Vererek Değerlendirelim

Mr. Robot

Burada ise dizi hakkındaki düşüncelerimi tamamen rahat bir şekilde yazmaya çalışacağım.

Öncelikle dizi ilk sezonun sonuna kadar normal bir şekilde ilerlese de sonrasında tamamen kafa karıştırıyor. Biranda Elliot’un yanındaki kızı kardeşi; adamı babası ve hatta da kendisi olarak görüyorsunuz. Her şey birbirine girmeye başlıyor. Tyrell’ın, Elliot’un kuyusunu kazmasını beklerken biranda ondan taraf olduğunu ve hatta projeyi devam ettirdiğine şahit oluyorsunuz. Elliot ise kendini projeye kurban vererek biranda kendini hapishanede buluyor. Sürekli iç sesiyle konuşma alışkanlığı olduğu içinse bu olayları bize anlatıyor. Ancak hapishaneyi bir ev; oradaki oyun alanını da şehirdeki bir basketbol sahası; yemekhaneyi de herhangi bir yer olarak tanıtıyor. Anlayacağınız kendi kendine yalanlar uyduruyor. Hapishaneye girişi konusunda ise bir türlü bir şey bulamıyor çünkü kararı o vermiyor. Veren kişi Bay Robot, yani babası kılığındaki hayali arkadaşı oluyor. Gerçi bunun hayali olmaktan çıktığı apaçık ortada ki artık vücudun sahibi olmak istiyor kendisi. Çokça kendi kendine kararlar vermeye başlıyor vs. vs.

Öncelikle sürükleyici dizi sevenler için ilk başta harika başlamış bir dizi. Sonrasında ise ilk birkaç bölüm sizi son derece sıkabilir ancak “Her an bir şey olabilir.” düşüncesiyle size daha çok keyif de verebilir. Burası size kalmış. Sonrasında ise kafanıza soru işaretleri vermeye başlıyor ve gitgide kendine bağlıyor. Buralarda kafanız karışırken keyif alacağınızı düşünüyorum.