İnstagram kişisel olarak en çok aktif olduğum alanlardan bir tanesi. Ayrıca ilk fotoğraf paylaşmaya ilk başladığım kaynak. Başlangıç gayet normal olsa da ilerleyen yıllarda deneyimin de getirdiği bilgi ile bazı şeyler konusunda düşüncelerimi netleştirmeyi başardım.

Profil resminiz sizi yansıtan şeydir. Bir kullanıcı sizi ziyaret ettiğinde ilk olarak profil resminizi ve kullanıcı adınızı görür. O yüzden profil resminiz sadece sizin olduğunuz, arkaplanı mümkün olduğunca sadece ve “edit”ten kaçınılmış bir profil fotoğrafı olmalıdır.
Kişisel bir hesapta kullanıcı adı en güzel şekilde “@adsoyad” tır. Bu hem isminizin markalaşmasını hem de isminizi bilenlerin profilinizi bulmasını kolaylaştıracaktır.

Bu bölümde yine “Ad Soyad” kullanmanızı öneriyorum.

Bu bölüm sizi kısaca özetleyecek ve “tamamen sizi içerecek” bölüm olmalıdır.

Örnek bir şekilde:

  • Yaşadığınız Yer
  • Okulunuz/ Mesleğiniz
  • Yetenekleriniz(Max. 2 veya 3 tane yazın.)

Şahsen bunun üzerinde birkaç değişiklik yaptım. Siz de hepten profilinizi bozmayacak şekilde değişiklik yapabilirsiniz.

İsmi markalaştırma yolunda güzel bir özellik olan işletme hesabına geçmeniz sizin için önemli olacaktır. Profile nasıl geçiş yapacağınızı öğrenmek için tıklayabilirsiniz.

Gönderilerde ise isterseniz normal bir şekilde paylaşım yapabilir veya bazı örnek instagram profili gibi sade ve tekrar eden renkler kullanabilirsiniz.

Örnek Hesap