Fortnite‘a kısa süre önce gelen ve oyuncuların beğenisini çok ama çok kazanan güdümlü füze son güncellemeler ile oyundan kaldırıldı. Elbette genel olarak bug ayarlamaları yapılan bu güncellemede silahın bir sorun olduğu için kaldırıldığını anlamak zor değil. Ancak asıl soru şu: O sorun neydi?

fortnite güdümlü füze

Güdümlü Füze Neden Kaldırıldı ?

Güdümlü füze, direkt olarak sizin kullandığınız ve belli bir sürece hareketini ayarlayabildiğiniz bir silah. İstediğiniz gibi yön verebildiğiniz ve akıl oyunları yapabildiğiniz için “OP” olarak görülen silah şuanda oyunda yok. Yapılan atışlar esnasında animasyon ayarlamalarında hatalar görüldüğü için Fornite yetkilileri silahı oyundan kaldırmış durumdalar. Elbette kullanıcıların sözünü dinleyen ve gerçekten bir etkileşim içerisinde olan firma, bu silahı geri getirecektir. Ancak bu tarih henüz net bir şekilde belli değil. Maalesef bir süre bu silahı göremeyeceğiz gibi.

Güzel Bir Haber

Ek olarak güzel bir haber ise bu güncellemeler esnasında yapı düzenleme (Building Edit) tuşunun G dışında bir tuş seçilememesi olayı düzeltildi. Artık bu komut için başka bir tuş seçerek oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.