Google’ın yeni piyasaya sürdüğü aksiyon kamerasından hallice ürünü Google Clips! Kendisi ismini neredeyse her yere kliplenebilme özelliğinden alıyor.

Google Clips

Öncelikle üzerinden de okuyabileceğiniz gibi 130 derecelik bir görüş açısı var. Kamera, 15 FPS görüntü kaydı alabiliyor. Bu videoları depolamak için de 16GB alanınız bulunuyor. Görüntü kalitesi hakkında ( HD/ FULL HD) ise bir bilgi verilmemiş. Kamera yaklaşık 3 saat boyunca tek şarj ile kayıt yapabiliyor.

Dış özellikleri hakkında da bilgilere değinecek olursak, üzerinde bir adet shutter butonu bulunuyor. Ancak bu özellik dışında telefondan da kamerayı kontrol edebilmektesiniz. Aynı zamanda hızlı transfer özelliği ile birlikte videolara telefonunuzdan direkt ulaşabiliyorsunuz. Böylece aktarma işlemleri ile uzunca uğraşmanıza gerek kalmıyor. Görüntü kalitesini etkileyen önemli etkenlerden birisi olan kamera camı için de bu kamerada Gorilla Glass 3 tercih edilmiş.

google clips

Google Clips Hakkında Düşüncelerim

Ürün, gayet kullanışlı olabilecek ve işe yarayabilecek bir şekilde karşımıza çıkmış. Güzel zamanlarımızda aleti bir yere sabitleyerek kayıt almak gerçekten hoş. Ancak Black Mirror izledikten sonra bunları yazan biri olarak kötü taraflarını da düşünmemem gerçekten imkansız. Sonuçta kötüye kullanmak için birçok imkan mevcut. Uygunsuz şekilde her türlü kaydın yapılma ihtimali de olası. Ürünün nesnelerin interneti kapsamında bir ürün olduğunu da düşünürsek başka bir yerden izlenme ihtimali de korkutan detaylardan. Sonuçta sürekli olarak sizi izleyen ve buna sizin izin verdiğiniz bir kamera olacak. Gerekli engelleri almazsanız da sürekli olarak sizi izlemeye devam edecek. Elbette iyi ihtimalleri göz ardı edince çıkanlar bunlar. Güzel ihtimaller açısından da yıllar sonra telefonunuzda bir videonun olması ya da bir tatil dönüşü bile “Dur bakalım bir ne yapmışız?” derken kolayca o anları izlemek de ayrı bir zevk olacaktır elbette. Kısacası, fikir kötüye kullanılmadığı sürece çok güzel. Umarım da kullanılmaz.

İnceleme Detayları
İnceleme Tarihi
İncelenen
Google Clips
Puan
41star1star1star1stargray