Son iPhone ile beraber artık hepten unutulan iPhone 6, bazı kişiler için halen bir tercih imkanı olabilir. Öyle ki düşmüş hali bile 1900 TL’ye yakın olan telefon sizce hala alınır mı?

iphone 6 hala alınır mı - 2017

Ekran

Günümüz şartlarıyla karşılaştırdığımız zaman 4.7 inç yeterli bir boyut olsa da  750 x 1334 piksel bir ekran için maalesef yeterli durumda değil. Öyle ki HD telefonların neredeyse yok olduğu ve genel standartın FULL HD ve üzerlerine kaydığı bu dönemde 750 x 1334 çözünürlük size yetmeyecektir. Ancak “Ben gördüm, çok beğendim.” diyorsanız yapılabilecek bir şey yok.

Kamera

Apple’ın düşük piksel inatları zamanından olan Apple iPhone 6, kamera bakımından biraz düşük bir telefon. Arka tarafında 8MP F2.2, çift flaşlı kamerası bulunuyor. Ancak Apple’ın yazılım ile kamerasını güzelleştirdiği gerçeğini de düşünürsek size kısmen yeterli olabilir. Ön kamera ise 1.2MP… (Söyleyecek söz bulamıyorum.)

Donanım

İşlemci olarak içerisinde Apple A8 bulunan iPhone 6, kardeşine göre 3 nesil geriden geliyor. Öyle ki iPhone 8’de  işlemci olarak A11 kullanılıyor. Genel anlamda baktığımızda da çift çekirdek 1400Mhz bir işlemci görüyoruz ki şuan için gayet yetersiz rakamlar oluyor bunlar. Apple’da her ne kadar RAM önemsenmese de bu cihazda 1GB RAM bulunuyor. Öyle ki şimdi az biraz yeterli olsa da ileride sizi üzebilir.

iphone 6 hala alınır mı 2017

Batarya

Apple’dan uzun giden bir batarya bekliyorsanız bu en başta sizin hatanız olacaktır. Çünkü iPhone 6’da bulunan 1810 mAh pilden bu yana değişen pil miktarı sadece 21 mAh! (O 1 mAh olmasa ne yapardık? İyi ki koymuşlar.)

iPhone 6 Hala Alınır Mı?

Bu saydıklarımdan sonra bir kez daha bakacak olursak iPhone 6 alma isteğiniz biraz düşmüş olabilir. Öyle ki bu özelliklere biçilen fiyatın günümüzde 1900 – 2000TL arasında olması gerçekten pahalı. Rakipleri arasında gayet ucuz ve amiral gemilere kafa tutan Xiaomi Mi 6, OnePlus 5 gibi rakipler bulunuyor. Elbette iOS sevenlerin Android; Android sevenlerin iOS kullanması hep zor olarak görülmüştür ancak gerçekten güzel seçenekler bulunuyorken bunları değerlendirmek de sizin için gerçekten iyi olacaktır.