Bundan yaklaşık olarak bir hafta önce Sony Xperia Z3 Compact telefonumu cebimde unutarak denize girdim. Biranda titremeye başlayan telefon bir süre titremeye devam etti. Ardından haliyle telefon çalışmaz hale geldi.

Tabii ki sıradan bir kullanıcı gibi ilk işim telefonu servise yollamak için müşteri hizmetlerini aramak oldu. Beni İstanbul Kartal KVK servisine yönlendirdiler. Adresi yazdım, telefonu toparladım ve kargoya doğru ilerledim. Kargo olarak KVK, MNG ile anlaşmalıymış ki hiç şaşırmadım. Zira telefonunuz düzgünse bile orada yaşadığım paketleme gibi bir paketleme yapılırsa servise gidene kadar ortada bir telefon kalmaz. Çünkü telefonunuzu paketleyen kişi küçük bir çocuk olacak. Paketli haline de gösterdikleri ilgi o kadar harika ki sanki havadaki sineği kovarcasına…

Eğer kargoda 4 dakika durduysam 3’ünde telefona bir şey olacak diye nefessiz izliyordum.

Sony Xperia Z3 Compact, KVK Servisine Vardı

Telefon kargoya verdikten 2 gün sonra servise giriş mesajı ulaştı. Sanırım telefon kargoda o kadar parçalanınca anca toparlayabildiler. Durumun ciddiyetini kavrayamayan KVK servisi 2014′ te çıkan telefon, yani aradan 3 YIL geçti, tam olarak 1503 TL istedi.

Sanırım en çok 3 TL’ sine takıldım. Yani neden 1500 değil de 1503 ?

Hep beraber bundan 3 yıl öncesine, telefonun çıkış tarihine gidersek telefonun yaklaşık olarak 1800 TL olduğunu görebiliriz. Şuanda da 1500 TL’ ye ( hadi 3 TL kargo parası için ayıralım. ) :

  • Xperia X Compact
  • Xperia XA1
  • Xperia X
  • Xperia Z5
  • Xperia XA gibi telefonları alabiliyoruz.

Sanırım Sony her telefonda aynı parçaları kullanıyor ki parça fiyatları değişmiyor. Yukarıda saydığım modeller ve daha üst modellere sahip olanlar için de servis muhabbetlerinde iyi şanslar diliyorum 🙂