Apple, Event sırasında başlangıcı Apple iWatch 2’nin istatistikleri ile gerçekleştirdi. iWatch’ın, Rolex’i geride bırakarak saat piyasasının yeni lideri olduğuna dikkat çekildi. Ardından ise konu yavaş yavaş yeni üye Apple iWatch 3’e bağlandı.

iWatch 3, eskisine oranla daha kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmış durumda. Öyle ki artık daha çok yerde saatinizi kullanabileceksiniz. Örneğin suda! Suyun içindeyken de saatinizi kullanmaya devam edebileceksiniz. (Bir şey olursa karışmam.) Böylece saat, bir bakıma da telefon her anınızda yanınızda kalmaya devam edecek.

Apple iWatch 3: Minik Bir Telefon

Apple, iWatch 3 ile beraber bir eksik olarak gördüğü telefon zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Artık telefonunuz yanınızda olmadan da arama yapma, mesaj yazma gibi işlemleri yapabileceksiniz. Çünkü yeni iWatch SIM desteği bulunduracak. Ancak buradaki SIM, kart değil yazılımsal SIM olacak ve aldığınız ülkede, yerde bunu ayarlatmanız gerekecek. Yani yurtdışından aldığınız bir iWatch 3, ülkemizde maalesef kullanılamayacak.

Daha Hızlı

Apple’ın her sene “İstesek daha yavaşını da yapar satardık.” edasıyla üzerine vurgu yaptığı DAHA HIZLI vurgusu bu üründe de yapıldı. Yeni iWatch’un işlemcisi bir öncekinden %70 daha hızlı. Aynı zamanda koyulan bu hızlı işlemciyi değerlendirmek amacıyla saate Siri desteği de getirilmiş. Artık “Hey Siri” dediğinizde size cevap verebilecek.

Daha Çok Yenilik

Diğer özelliklere de bir bakış atarsak artık iWatch üzerinden 40 milyondan fazla müzik dinleyebileceksiniz. Eğer ki paraya da kıyarsanız Airpods desteği ile müzik dinleme imkanınız bulunuyor. Özellikle etkinlik sırasında verilen tanıtımda Airpods’ların kulaktan düşmediğine ve dayanıklı olduğuna vurgu yapılmaya çalışılmış. Yine de dikkatli olmanızda fayda var.

Kayışlar için yeniden birçok seçenek geldi. Bilindiği gibi Nike ile birlikte kayış çıkaran Apple, bu seriye birkaç tane daha kayış ekledi. Aynı zamanda daha özel (premium) görünüş katabilecek yeni kayışlarını da tanıttı. Elbette fiyatlar yüksek olacaktır ama almak isteyenlerin isteklerini karşılayacağa benziyor.

Fiyat

Apple 22 Eylül‘de resmi satışlara başlayacak.  Hatlı olarak gelen versiyon 399 Dolar‘dan satışa sunulacak.